خانه ⬅️ آزاد ⬅️ آشنایی با بعضی از کسب درآمد ها

آشنایی با بعضی از کسب درآمد ها

image

آشنایی با بعضی از کسب درآمد

روش های کسب درآمد از اینترنت فراوانی زیادی دارد . که در این پست توانستم بعضی از این موارد را برای شما عزیزان ارائه و شما را با این مباحث آشنا کنم

نمایش تبلیغات کلیکی(PPC) 

PPC مخفف عبارت Pay per Click می باشد و به معنی پرداخت به ازای کلیک است. تبلیغات کلیکی به آن دسته از تبلیغاتی گفته می شود که هزینه به ازای کلیک بر روی تبلیغ از بودجه تبلیغ کننده کسر می گردد.

 

نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش (CTR)

CTR مخفف عبارت Click-Through Rate است که نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش تبلیغ را نشان می دهد. CTR را می توان از تقسیم تعداد کلیک ها به تعداد نمایش تبلیغ به دست آورد. به عنوان مثال در صورتی که تبلیغ ۱۰۰ بار به نمایش درآید و در این ۱۰۰ بار ، ۲ مرتبه کلیک بر روی تبلیغ صورت گیرد نرخ کلیک به ازای تعداد نمایش تبلیغ ۰.۰۲ یا ۲ درصد می باشد.

تبلیغات نمایشی(CPM)

تبلیغات CPM یا Cost Per Mille یک اصطلاح در حوزه بازاریابی آنلاین است و نشان دهنده‌ی یک مبلغ از پیش تعیین شده در ازای ۱۰۰۰ بار نمایش بنر تبلیغاتی در وب سایت است

برای مثال اگر وبلاگی ماهیانه دارای ۱۰۰ هزار بازدید کننده باشد اگر بنری یک دلاری را انتخاب کند در ماه ۱۰۰ دلار دریافت میکند.این نوع تبلیغات غالبا بازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش تعریف میشوند

 

بازاریابی(Affiliate Marketing)

در این روش شما برای کالایی که توسط شرکتی خاص به فروش میرسد بازاریابی میکنید.شما با فرستادن مشتری به سایت موردنظر در صورتی که مشتری اقدام به خرید کند درصدی را بعنوان کمیسیون دریافت میکنید.

READ  یادگرفتن تقویت مهارت های فروش

این روش به CPA و CPL نیز معروف است.
شما میتوانید از هرگونه تبلیغات در سایت و وبلاگتان استفاده کنید تا مشتری را برای سایت هدف ارسال نمایید.
cpa=cost per action

به معنی :: هزینه هر اقدام
cpl=cost per lead

به معنی :: هزینه هرهدایت

 

 

صفحه فرود : Landing Page

صفحه فرود صفحه ای است که در آن ، خواسته یا تقاضایی برای انجام در انتظار بازدید کننده است. در انجام تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو صفحه فرود اولین صفحه است که جستجو کننده پس از کلیک بر روی تبلیغ مشاهده می نماید. به انتخاب متن تبلیغ و صفحه فرود در این نوع تبلیغات باید توجه نمود به طوری که بعضا دیده می شود متن تبلیغ ، یک محصول یا خدمتی را توضیح می دهد ولی هیچ اثری از آن محصول یا خدمت در صفحه فرود پس از کلیک بر روی تبلیغ مشاهده نمی گردد.

 

ابزارک ها(Widgets)

در این روش شما با مراجعه به سایتهای واسطه ویدگتهایی را برای سایت و یا وبلاگ خود انتخاب میکنید و آنها را در سایت یا وبلاگتان قرار میدهید. نحوه ی کارکرد این ویدگتها مختلف است مثلا بعضی از آنها بر پایه ppc ( پرداخت به ازای کلیک ) کار میکنند.

 

 

پستهای تبلیغاتی(Sponsored Reviews)

در این روش شما باید پستها و مطالب تبلیغاتی را در سایت و یا وبلاگتان منتشر کنید.برای مثال اگر سایت شما درباره ی آموزش خوانندگی است در یک پست باید از یک آموزشگاه خاص حمایت کنید!

 

کمک مالی(Donation)

در این روش شما با قراردادن یک لینک از کاربرانتان میخواهید درصورتی که از مطالب شما استفاده کردند بطور اختیاری به سایت یا وبلاگ شما کمک مالی کنند.البته با تجربه ی شخصی میگویم که شاید این روش در ایران کارایی زیادی نداشته باشد.برای راه اندازی این سرویس شما نیاز به یک درگاه پرداخت آنلاین مانند فروشگاه ها دارید.ضمن اینکه میتوانید از درگاه های پرداختهای بین المللی مثل پیپال نیز استفاده نمایید.البته برای این کار افزونه هایی هم برای سیستم های مدیریت محتوا نوشته شده است.

READ  فارکس چیست ؟

 

تبلیغات صوتی(Audio Ads):

از این روش تبلیغات گاهی با نام PPP (پرداخت به ازای پخش) یاد میشود.در این روش شما یک فایل صوتی تبلیغاتی (غالبا ۵ ثانیه ای) را در بک گراند سایت یا ویلاگتان نمایش میدهید که بازای هر ۱۰۰۰ نمایش مانند سیستم های CPM مبلغ معینی را دریافت میکنید.البته بسیاری از وبمسترها از این شیوه استفاده نمیکنند زیرا این روش علاوه بر اینکه بارگذاری صفحات سایت را طولانی تر میکند باعث آزردگی کاربر میشود.
(ppp=pay per play)

به معنی : پرداخت به ازای هر اجرا

 

فروش ایبوک(E book)

شاید یکی از قدیمیترین استراتژی های کسب درآمد در اینترنت و بین وبمسترها همین روش باشد. در این روش شما باید مطالب و محتوای سایت و یا وبلاگتان را در یک ایبوک گردآوری کنید و آنها را به مشتریان و کاربران سایتتان بفروشید.

 

 

فروش کتابهای هاردکاور(Hard Cover book)

در این روش اگر شما توانسته باشید شخصیتی برجسته در وبلاگ یا وبسایتتان از خودتان بسازید میتوانید اقدام به فروش کتابهای هاردکاور بکنید.کتابهای هاردکاور کتابهایی هستند که با جلدهای بسیار نفیس منتشر میشوند و قیمت آنها از قیمت کتابهای معمولی بیشتر است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *